Austria Schulnetzwerk
DEUTSCH  |   en es fr

Aktuality

Školní rok 2018/2019

Velikonoce

Krásné Velikonoce!

17.4.2019 | Denisa Vítková

Všem přejeme krásné Velikonoce a prázdniny a ve škole se těšíme na shledanou zase příští týden!

Přijímací zkoušky

Přijímací zkoušky už zítra a pozítří!

15.4.2019 | Denisa Vítková

Zítra, 16. dubna, a pozítří, 17. dubna, se konají přijímací zkoušky (nejen) na Rakouské gymnázium v Praze. Škola bude otevřena vždy od 8 hodin, první část přijímací zkoušky začíná v 8,30 hodin. Všem uchazečkám a uchazečům přejeme hodně štěstí, těšíme se na vás!

Logo Rakouského gymnázia v Praze

Matematická soutěž "Náboj"

4.4.2019 | Stanislav Lego

"Náboj" je mezinárodní matematicko-fyzikální soutěž pro týmy žáků druhého stupně základní školy, které reprezentují jednotlivé školy. Celá soutěž trvá 120 minut, během nichž se týmy snaží na jednom ze soutěžních míst vyřešit co nejvíce příkladů. Naši školu skvěle reprezentovali Magdalena Hanáčková, Alexander Hepner, Matyáš Honys, Lukáš Johanis a Tomáš Plesník - všem mnohokrát děkujeme!

Logo Rakouského gymnázia v Praze

Opojení a zlost

20.3.2019 | Nina Speck

V pondělí 18. 3. měli studentky a studenti tříd 5. A a 5. B navštívit v rámci divadelního a tanečního festivalu Bazaar představení Opojení a zlost v divadle Archa. Toto multimediální představení je ohromujícím průřezem dějinami autoritářských režimů. Společně s publikem, které se na něm interaktivně podílí, otevírá otázku, proč v dnešní době demokracie ztrácí na popularitě a proč se autoritářské režimy právě v obdobích krize často jeví jako dobré řešení. Po představení proběhla živá diskuze s producenty a profesorkou antropologie z Karlovy univerzity. Mnohokrát děkujeme panu McLarenovi za možnost zúčastnit se tohoto jedinečného předtavení!

2019 Novinarina

Máš možnost volby - žurnalistika

18.3.2019 | Denisa Vitkova

V dalším díle série, jejímž cílem je podrobněji představit různá povolání, měli studentky a studenti pátého ročníku možnost poznat profesi novinářky. V pátek 1. března k nám zavítala paní Julie Hrstková, komentátorka Hospodářských novin, aby v 5. A a v 5. B hovořila o každodenní náplni své práce, běžném chodu redakce deníku i o tom, co ji samotnou vedlo k volbě tohoto zajímavého zaměstnání. Její vyprávění se setkalo s velkým ohlasem publika a nastolilo spoustu otázek, na které paní Hrstková trpělivě odpovídala, a studentkám a studentům tak poskytla nevšední a detailní pohled do zákulisí novinařiny.

Logo Rakouského gymnázia v Praze

Návštěva veletrhu vzdělávání BeSt ve Vídni

13.3.2019 | Nina Speck

V pátek 8. března navštívili studentky a studenti tříd 5.A a 5.B v rámci vzdělávacího a profesního poradenství společně s paní Speck a panem Hagerem největší vzdělávací a profesní veletrh Rakouska. Studentky a studenti se tam u více než 350 vystavovatelů mohli informovat o možnostech své budoucí volby povolání a tomu odpovídajícího studia, a blíže se tak seznámit s mnoha zajímavými variantamil, kam se na své další životní cestě vydat.

Dresden2019

Exkurze 2. ročníku do Drážďan

13.3.2019 | Martin Farkas

Studenti a studentky druhého ročníku se od 4.do 6. března vydali na exkurzi do hlavního města Saska, Drážďan. Program těchto projektových dní byl pestrý a zajímavý a zahrnoval jak prohlídku historického centra města, tak i např. návštěvu automobilky Volkswagen nebo Německého muzea hygieny. Studentky a studenti navíc měli dostatek příležitostí, aby si v praxi vyzkoušeli své znalosti němčiny.

Erwachsenenbildung

Vzdělávání pro dospělé na OEGP: němčina v zaměstnání

11.3.2019 | Lisa Mooslechner

Rakouské gymnázium v Praze v březnu a dubnu pořádá kurzy němčiny zaměřené na komunikaci v zaměstnání. Zájemci by měli mít stávající znalost němčiny na úrovni A2/B1. Přihlásit se můžete do 15. března 2019, na denisa.vitkova@oegp.cz. Cena kurzu: 1200 Kč za každou část. Těšíme se na vás! 1. část: písemná komunikace – psaní emailů a dopisů, 3 vyučovací jednotky (á 45 minut), ve čtvrtek 28.03.2019 od 17:00 do 19:15 hodin.
2. část: ústní komunikace - telefonáty, obchodní jednání, komunikace v kanceláři, 3 vyučovací jednotky (á 45 minut), úterý 09.04.2019 od 17:00 do 19:15 hodin.

2019 Linz

Exkurze 1. ročníku do Lince

11.3.2019 | Lisa Mooslechner

Ve dnech 4. – 6. března navštívili studentky a studenti prvního ročníku hlavní město Horního Rakouska, Linec. Program byl bohatý a skýtal například návštěvu v muzeu současného umění Lentos a v centru Electronica či prohlídku Světa oceli ve společnosti Voestalpine. Všichni mimo jiné vedli rozhovory v němčině, takže měli možnost prověřit také své znalosti němčiny.

Sebeobrana 2019

Sebeobrana

4.3.2019 | David Lukeš

Studenti 1. a 5. ročníku si v rámci hodin tělesné výchovy vyzkoušeli některé prvky sebeobrany. Ukázkový trénink vedl pan Kratina, otec našeho studenta Matouše Kratiny z 5. B. Hodina začala vždy svižnou rozcvičkou a poté následovala část, kdy žákům byla předváděna řada možných situací napadení a všichni si pak sami vyzkoušeli jednotlivé základní techniky, které by v těchto situacích mohli využít.

Protidrogový vlak 2019

Protidrogový vlak Revolution Train

4.3.2019 | Mirka Matějová

Stejně jako v loňském roce, i letos, konkrétně 4. února, navštívili studentky a studenti prvního ročníku Protidrogový revoluční vlak Revolution Train v pražských Dejvicích. Na tamním nádraží stojí šest vagónů a nejohroženější skupina, děti ve věku 12 až 17 let, v nich „zažije“ autonehodu, pobyt za mřížemi nebo v klasickém feťáckém squatu. Cílem je dětem sdělit, jak snadno lze propadnout drogám, a jak těžké je se závislosti zbavit.

Florbalový turnaj

Florbal - finále Prahy

18.2.2019 | David Lukeš

V úterý 29.1.2019 jsme se zúčastnili finálového turnaje v Praze, bohužel jsme nejeli v kompletním složení, přesto jsme hráli vyrovnané zápasy a chybělo opravdu málo a celkový výsledek mohl být ještě výraznější. V prvním zápase (Gymnázium Nad Štolou) jsme ještě třicet sekund před koncem hráli 1:1, ale soupeř využil svoji poslední šanci a byla z toho prohra 1:2. Druhý zápas (Gymnázium Opatov) ve skupině jsme o výhru přišli dokonce pouhé tři sekundy před koncem utkání, konečný výsledek byl 2:2 a to nás nakonec poslalo do zápasu o 5. místo, v němž jsme prohráli 1:3 (ZŠ Sázavská). Celkové 6. místo je i tak vynikající úspěch a všem je potřeba poděkovat za reprezentaci školy. Ve finále nás reprezentovali: Filip Hlaveš, Štěpán Bek, Martin Hejduk, Kilián Hejtmánek, Lukáš Vašíček, Tran Vuong, Tran Thin, Jan Naidr a Michal Větrovec. Na předchozích kvalifikačních turnajích nám výrazně pomohli ještě Lukáš a Tomáš Trnkovi a Dominik Slapnička. Děkujeme!

Komiksová soutěž

Výstupy z výuky němčiny a angličtiny

18.2.2019 | Lisa Mooslechner

2A – rozkládací knížka - němčina
Lisa Mooslechner
Třída 2A v knihovně četla knihu „Spannende Tour im Schwarzwald“ (Napínavá cesta v Černém lese). V souvislosti s tím pak studentky a studenti vytvořili svou skládací knížku. Vzniklo mnoho zajímavých “výtisků”, ty nejhezčí jsou k vidění v aule OEGP.

1A a 1B – rozhovor s mým domácím mazlíčkem - němčina
Alexander Hager a Lisa Mooslechner
Studentky a studenti 1A a 1B ve výuce němčiny nahráli rozhlasový rozhovor se svým domácím mazlíčkem. Kladli a zodpovídali otázky jako: „Co žereš nejraději?“, „Co děláš, když pán a panička nejsou doma?“ nebo „Z čeho máš strach?“. Vznikla tak spousta kreativních rozhlasových příspěvků. Projekt 5A/5B Komiksová soutěž – angličtina Nina Speck a Lisa Mooslechner Studetnky a student tříd 5A a 5B ve vyučování angličtiny kreativním způsobem vytvářeli komiks. Jednotlivé výtvory pak v lednu poslali do soutěže „Bridge Comic“. Dále je pak budou vystavovat v aule.

Logo Rakouského gymnázia v Praze

Jarní prázdniny od 11. do 15.2.2019

6.2.2019 | Denisa Vítková

Dovolujeme si upozornit, že příští týden bude Rakouské gymnázium z důvodu jarních prázdnin ve čtvrtek (14.2.) a v pátek (15.2) zavřeno. Od pondělí 11.2. do středy 13.2. bude budova školy otevřena od 9 do 14 hodin. Děkujeme za pochopení!

Ferienhort 2019

Prázdninový tábor Ferienhort

6.2.2019 | Denisa Vítková

Stejně jako v minulých letech budou mít i o letošních hlavních prázdninách studentky a studenti našeho gymnázia možnost zúčastnit se letního tábora Ferienhort u jezera Wolfgangsee v Rakousku. Tento prázdninový kemp nabízí velké množství sportovních a volnočasových aktivit a je výbornou příležitostí, jak si v přátelském prostředí intenzívně procvičit němčinu. Doufáme, že se nám na tento tábor pro naše studentky a studenty opět podaří získat finanční podporu od rakouského Ministerstva školství. Bližší informace naleznete a přihlásit se můžete na www.ferienhort.at.

Logo Rakouského gymnázia v Praze

Informační odpoledne o studiu na OEGP už zítra!

4.2.2019 | Denisa Vítková

Zítra, v úterý 5.2.2019, se koná poslední letošní informační odpoledne pro zájemce o studium na naší škole. Těšíme se na vás v 16 hodin.

Vánoční slavnost na OEGP 2018

Vánoční slavnost na OEGP 2018

30.1.2019 | Jakub Lacina

Každý rok před Vánoci se Rakouské gymnázium v Praze loučí s kalendářním rokem slavností, která je pro všechny příležitostí nejen k milému setkání, ale i k naladění se na nadcházející svátky. Letošní vánoční slavnost se konala ve středu 19. prosince 2018 a jejími hlavními aktéry byli jako obvykle studenti a studentky v doprovodu svých vyučujících, rodičů i přátel školy. Na programu byl zpěv českých a rakouských koled a další hudební vystoupení nebo prodej předmětů, které studentky a studenti sami vyrobili, to vše doplněné výborným vánočním občerstvením. Výtěžek z prodeje studentských výrobků činil 5516,-Kč a je nám velkým potěšením, že jsme jej mohli předat charitativní organizaci EDA. Všem, kteří vánoční slavnost připravovali i se jí účastnili, mnohokrát děkujeme!

DOD 2019

Den otevřených dveří 17. ledna 2019

7.1.2019 | Denisa Vítková

Všechny zájemce o studium na Rakouském gymnáziu v Praze a jejich rodiče srdečně zveme na Den otevřených dveří, který proběhne ve čtvrtek 17. ledna 2019 od 9 do 16,30 hodin. Budete mít možnost prohlédnout si prostory školy, navštívit jednotlivé učebny, zúčastnit se výuky, seznámit se s aktivitami a projekty, které naše škola organizuje, či si popovídat se členy vedení našeho gymnázia, vyučujícími i studenty. Těšíme se na shledanou!

pf2019

Vše nejlepší v novém roce!

7.1.2019 | Denisa Vítková

Vítáme vás zpět po vánočních prázdninách a přejeme vám šťastný rok 2019!

2018stromek.jpg

Vánoční slavnost - již pozítří!

17.12.2018 | Denisa Vítková

Dovolujeme si vám připomenout, že naše vánoční slavnost se koná už pozítří, ve středu 19.12.2018 od 15 hodin (bohatý hudební program začne v 15,30 hodin). Těšíme se na vás!

2018clouds.jpg

Návštěva pražského divadla „Alfred ve dvoře“

17.12.2018 | Lisa Mooslechner

Studenti tříd 3ABC a 4B navštívili v pátek 23. listopadu 2018 divadlo „Alfred ve dvoře“ na Letné. Pan Ewan McLaren, umělecký ředitel divadla, provedl žáky divadlem "Alfred ve dvoře" a vyprávěl jim příběh divadla. Následně měli studentky a studenti jedinečnou příležitost vidět hru "CLOUDS" ve speciálně organizovaném soukromém představení. CLOUDS / MRAKY je součástí vystoupení "Skupiny výzkumu a vývoje Handa Gote" a jedinečným způsobem vypráví rodinný příběh Veroniky Švábové. Po vystoupení byli všichni žáci pozváni na jeviště k malému občerstvení v podobě dortu a čaje. Poté měli studentky a studenti příležitost promluvit s panem Ewanem McLarenem a skupinou Handa Gote. Závěrem bychom chtěli srdečně poděkovat panu Ewanu McLarenovi za pozvání a organizaci této milé akce.

Logo Rakouského gymnázia v Praze

Míčový čtyřboj

11.12.2018 | Denisa Vítková

Na přelomu listopadu a prosince v rámci hodin tělesné výchovy proběhla soutěž v míčovém čtyřboji. Soutěžilo se ve střelbě na koš (basketbal) a na branku (florbal, fotbal, házená). Hodnoceni byli jednotlivci a k vidění bylo mnoho zajímavých momentů. Soutěžící byli rozděleni do dvou kategorií, mladší a starší, v první kategorii soutěžili dívky a chlapci z 1.- 3. ročníku, ve druhé dívky a chlapci 4. a 5. ročníku.

Vánoce

Vánoční slavnost na OEGP

30.11.2018 | Denisa Vítková

Dovolujeme si Vás srdečně pozvat na vánoční slavnost, která se bude konat ve středu 19. prosince 2018 od 15 do 18 hodin v budově školy. Můžete se těšit na vánoční trh, hudební vystoupení, punč, cukroví a jiné občerstvení i milou předvánoční atmosféru. Přejeme Vám krásný advent a těšíme se na Vás!

Logo Rakouského gymnázia v Praze

Charitativní sbírka pro potřebné děti v nemocnici v Motole

29.11.2018 | Martin Farkas

Třída 3A v rámci sociálního projektu pořádá sbírku pro potřebné děti. Dary budeme přijímat od 3. do 6. prosince 2018. Na přiloženém letáku naleznete, co děti využijí nejvíce. 3A předem velmi děkuje za Vaši pomoc a štědrost.

Logo Rakouského gymnázia v Praze

Rodičovský večer

27.11.2018 | Denisa Vítková

Vážení a milí rodiče,
srdečně si Vás dovolujeme pozvat na rodičovský večer, který se koná ve čtvrtek 29. listopadu 2018 od 17 hodin v budově Rakouského gymnázia v Praze. Od 17:00 do 17:30 hodin budou probíhat schůzky s třídními učiteli, od 17:30 do 19:00 poté konzultace s vyučujícími jednotlivých předmětů. Těšíme se na vás!

Máš možnost volby - optometristka

25.11.2018 | Nina Speck

20. listopadu 2018 se konala druhá přednáška z cyklu "Máš možnost volby". Paní Sykora, optometristka a rodilá Rakušanka, která však již mnoho let žije a pracuje v Česku, vyprávěla mnoho zajímavostí o své práci a toto méně známé povolání blíže představila studentkám a studentům. Ti měli možnost informovat se o vzdělání potřebném pro tuto profesi a v závěru velmi zajímavé hodiny se i zeptat na vše, co je v souvislosti s tímto tématem zajímalo. Paní Sykora mnohokrát děkujeme!

Logo Rakouského gymnázia v Praze

Den otevřených dveří a informační odpoledne na OEGP

6.11.2018 | Denisa Vítková

Den otevřených dveří a informační odpoledne na OEGP Všechny zájemce o studium na Rakouském gymnáziu v Praze a jejich rodiče srdečně zveme na Den otevřených dveří, který proběhne ve čtvrtek 17. ledna 2019 od 9 do 16 hodin. Budete mít možnost prohlédnout si prostory školy, navštívit jednotlivé učebny, zúčastnit se výuky, seznámit se s aktivitami a projekty, které naše škola organizuje, či si popovídat se členy vedení našeho gymnázia, vyučujícími i studenty. Základní informace o studiu a přijímacím řízení na OEGP obdržíte také na informačních dnech v úterý 11. prosince 2018 a v úterý 5. února 2019, vždy od 16 do 17 hodin. Těšíme se na shledanou!

PodzimniPrazdniny.jpg

Podzimní prázdniny

26.10.2018 | Denisa Vítková

Příští týden, od 29. října do 2. listopadu máme na OEGP podzimní prázdniny. Přejeme všem krásné dny a ve škole se těšíme na shledanou zase v pondělí 5. listopadu 2018.

2018MoznostVolby.jpg

Máš možnost volby

25.10.2018 | Nina Speck

Řada „Máš možnost volby“, která se v rámci profesního a vzdělávacího poradenství koná již třetím rokem, začala letos 17. 10. velmi zajímavou přednáškou pana doktora Hanslika. Dr. Hanslik studentkám a studentům pátého ročníku představil povolání právníka a během jedné vyučovací hodiny vysvětlil, co tato profese a také s ní spojené studium s sebou nese. I v tomto školním roce budou každý měsíc probíhat přednášky o různých zaměstnáních, které by studentkám a studentům měly pomoci při volbě jejich budoucí profese a dalšího studia. Mnohokrát děkujeme panu doktoru Hanslikovi za skvělé zahájení!

2018prespolnibeh.jpg

Přespolní běh

18.10.2018 | David Lukeš

V pátek 5. října se naše škola zúčastnila závodu v přespolním běhu. Závod se konal v nedalekém lesoparku Kamýk. Družstvo tvořilo pět členů, sčítalo se pořadí čtyř nejlepších členů v cíli. Dívky běžely 1,5 km a chlapci 3km. Celkově jsme obsadili v obou kategoriích parádní 2. místo a jen kousek nás dělil od postupu do pražského finále. O tento úspěch se zasloužili studenti v kategorii dívek: Marie Štěpánková (svůj závod dokonce vyhrála), Anna Jestříbková, Andrea Součková, Jůlie Pavelková, Evelína Doležalová a v kategorii chlapců: Filip Ručka, Christian Fait, Tran Vuong, Jan Naidr, Dominik Slapnička. Všem děkujeme za povedenou reprezentaci školy!

Logo Rakouského gymnázia v Praze

Kurz němčiny už tento čtvrtek!

17.10.2018 | Denisa Vítková

Dovolujeme si připomenout, že první lekce kurzu němčiny se koná již zítra, ve čtvrtek 18.10. od 17:30 hodin. Těšíme se na Vás!

Vstupenka na ples 2018

Vstupenky na maturitní ples

17.10.2018 | Denisa Vítková

Dnes zahajujeme prodej vstupenek (350 Kč na sezení, 250 Kč na stání) na maturitní ples Rakouského gymnázia, který se bude konat v pátek 9. listopadu 2018 od 19 hodin v Národním domě na Vinohradech. Těšíme se na vás!

2018-kafkas-prag.jpg

Kafkova Praha

15.10.2018 | Silvia Neumayer

Maturantky a maturanti ze 6.A se 4. října v centru Prahy vypravili po stopách Franze Kafky. Navštívili jsme Kafkův rodný dům, různá místa, na nichž žil se svou rodinou nebo kam chodil do školy či kde žil jeho přítel Max Brod. Studenti a studentky si připravili referáty o jeho dětství a kariéře, jeho známostech se ženami i díle, které měly spojitost s Prahou. Navštívili jsme kavárny, v nichž rád trávil čas, a prošli jsme části města, kam často chodíval.

Logo Rakouského gymnázia v Praze

Projekt 18plus

4.10.2018 | Nina Speck

V rámci projektu 18plus, který připravilo ministerstvo školství, měli studentky a studenti pátého ročníku v úterý 2. října během dvou hodin možnost posílit své schopnosti v tzv. career managementu, aby se v budoucnu mohli správně rozhodnout o svém povolání. Cílem programu je posílit pocit vlastní zodpovědnosti a pomoci mladým lidem, aby si uvědomili, kam by chtěli směřovat ve svém studiu a budoucí profesi.

2018-safeinternet.jpg

Týden bezpečnějšího internetu

4.10.2018 | Roland Schwarz

Poslední zářijový týden se na OEGP nesl ve znamení „bezpečnějšího internetu“. Hned na začátku, v pondělí a v úterý, se konaly workshopy na téma ochrany dat a sociálních médií jak vyučující, tak i pro studentky a studenty vyšších ročníků. Přednášejícími byli Christian a Alex z platformy www.saferinternet.at z Vídně (na jejich webové stránce mimochodem najdete velké množství podkladů a informací). Workshopy byly velmi poučné, zábavné a interaktivní. Později v týdnu proběhly ještě další interní workshopy a tématu bezpečnosti na internetu se hlouběji budeme věnovat i v hodinách informatiky. I v následujících týdnech a měsících tomuto důležitému a aktuálnímu tématu budeme ve vyučování věnovat pozornost.

Logo Rakouského gymnázia v Praze

Kurz německého jazyka pro mírně pokročilé

3.10.2018 | Denisa Vítková

I v letošním školním roce nabízí Rakouské gymnázium v Praze kurz německého jazyka pro dospělé. Je určený mírně pokročilým (úroveň A2/B1) a bude probíhat v těchto termínech: 18.10., 25.10., 8.11., 15.11., 22.11., 13.12., 20.12, vždy ve čtvrtek od 17:30 do 19:00 hodin. Cena kurzu je 2100 Kč. Přihlášku najdete ZDE. Těšíme se na Vás!

2018viden.jpg

Týden ve Vídni

1.10.2018 | Dorotea Lakatošová, Vladimír Nezdařil

Ve druhém týdnu školního roku 2018/19 (od 9. 9. 2018 do 14. 9. 2018) jsme se - studentky a studenti druhého ročníku (4AB s paní Neumayer, panem Hagerem a panem Schürzem) - vydali na týden do Vídně. V neděli jsme vyjeli vlakem z pražského hlavního nádraží. Cesta trvala asi 4 hodiny. Poté, co jsme se ubytovali v mládežnické ubytovně, jsme se vypravili do jedné proslulé turecké restaurace na pravý kebab. V pondělí jsme navštívili katedrálu sv. Štěpána a poté Technické museum. Chrám sv. Štěpána byl postaven v roce 1137. Je krásný a v jeho blízkosti se nachází dobrá kavárna a prodejna Manner, kam jsme mohli jít během polední přestávky. V úterý jsme byli na radnici, v parlamentu, v Albertině a v divadle Josefstadt. Radnice byla postavena v novogotickém stylu v letech 1872 až 1883 podle návrhu architekta Friedricha von Schmidta. Budova parlamentu je momentálně uzavřena, byli jsme proto v provizorním parlamentu v paláci Hofburg. V muzeu Albertina se nacházejí mimo jiné jedny z nejvýznamnějších světových grafických sbírek. V době naší návštěvy probíhala výstava “Od Moneta k Picassovi”, při níž se nikdo z nás nenudil. Večer v divadle byl zajímavější, než jsme očekávali. Ačkoli byla první polovina představení velmi vtipná a pěkná, byli jsme hned vzápětí evakuováni! U divadla totiž prasklo vodovodní potrubí. Nikomu se ale nic nestalo a všichni jsme se (živí a zdraví) dostali do ubytovny. Středa byla mnohem klidnější. Dopoledne jsme se vydali do sídla OSN, kde jsme se dozvěděli něco o Organizaci spojených národů. Po přestávce v největším nákupním centru jsme odpoledne jeli z Vídně do kláštera Klosterneuburg, který disponuje překrásnými zahradami. Ve čtvrtek jsme zvládli prohlídku nejen Muzea císařovny Sissi a císařské rezidence, ale i Španělské dvorní jezdecké školy. V pátek jsme ještě měli individuální program v centru města a poté už jsme bohužel jeli z vídeňského hlavního nádraží zpátky domů…

2018Teambulding.jpg

Teambuilding pro první ročník

1.10.2018 | Mirka Matějová

Naši nováčci měli možnost se vzájemně lépe poznat v pondělí 10. září na celodenním teambuildingu, který pro ně zorganizovala agentura Wenku. V budově školy každá třída pomocí seznamovacích her nejprve „prolomila ledy“. Další hry už díky hezkému počasí mohly probíhat venku. Na hřišti nejdříve studentky a studenti po skupinách prošli lanovými aktivitami a různými problémovými hrami, další část byla zaměřena na mezitřídní aktivity, kde došlo k promíchání prvňáků ze všech tří tříd. Na závěr si všichni společně zahráli zábavnou hru Aktivity, při které se nejen dozvěděli zajímavosti z různých oblastí, ale zažili i spoustu zábavy. Všem prvňákům přejeme dobrý start a hodně úspěchů na nové škole!

2018SborMilesov.jpg

Pěvecký sbor v Milešově

1.10.2018 | Kamila Tůmová

V sobotu 8. září zazpíval pěvecký sbor OEGP v Milešově. V tomto roce se Mše svatá za Kašpara Zdeňka Kaplíře ze Sulevic, obránce Vídně z roku 1683, konala v zámecké kapli. Kostel sv. Antonína Paduánského, kde jsou uloženy ostatky statečného šlechtice a vojevůdce, prochází rozsáhlou rekonstrukcí. Horké odpoledne si pak všichni zpěváci a zpěvačky zpříjemnili na historické slavnosti, tentokrát již v rolích diváků. Všem, kteří reprezentovali Rakouské gymnázium, patří velké poděkování!

2018Zahradnislavnost.jpg

Zahradní slavnost

1.10.2018 | Denisa Vítková

Stalo se již tradicí, že Rakouské gymnázium v Praze každým rokem pořádá zahradní slavnost. Ta letošní se konala ve středu 5. září 2018 a navazovala na Get Together, setkání nových studentek a studentů a jejich rodičů s vedením školy a pedagogickým sborem. Ti všichni se, spolu se studentkami a studenty vyšších ročníků a jejich rodiči, poté přesunuli do školní zahrady, kde bylo připraveno grilování a další bohaté občerstvení a také sportovní program. V aule si zájemci mohli zakoupit trika a mikiny s logem školy nebo získat informace o prázdninových pobytech v Rakousku a jazykovém diplomu ÖSD. V Trauttmansdorffově sále bohatý program doplnilo vystoupení školního sboru, které sklidilo bouřlivý potlesk a uznání publika. Celá zahradní slavnost proběhla ve velmi milé atmosféře a coby příjemný start do nového školního roku se těšila velkému ohlasu všech zúčastněných.

Logo Rakouského gymnázia v Praze

Volba mluvčího školy - výsledky voleb

24.9.2018 | Nina Speck

Dnes na Rakouském gymnáziu v Praze proběhla volba mluvčí/ho školy a jeho zástupců - s tímto výsledkem: mluvčím školy se stal Martin Lednický z 5.A, jeho zástupci Johanna Weber z 5.A a Lukáš Johannis ze 4.B. Všem srdečně gratulujeme!

Get together

Get Together

20.9.2018 | Denisa Vítková

Stejně jako na začátku každého školního roku se i letos konalo pravidelné setkání nových studentek a studentů a jejich rodičů s vedením školy a pedagogickým sborem Rakouského gymnázia v Praze - Get Together. Tato první společná akce školního roku 2018/19 proběhla ve středu 5. září 2018 a naši „nováčci“ během ní měli možnost dozvědět se spoustu cenných informací o dění a studiu na OEGP a seznámit se blíže se svými vyučujícími. V zaplněném Trauttmansdorffově sále studentky a studenti prvního ročníku a jejich rodiče nejprve přivítala ředitelka školy, paní Mag. Isabella Haleš, a její zástupce, Mgr. Jiří Bochez, kteří v krátké prezentaci informovali o organizaci školy, studiu i mimoškolních aktivitách. Poté se slova ujali všichni pedagogové, kteří studentky a studenty prvního ročníku budou vyučovat, a představili nejprve sebe a poté i jednotlivé předměty. Všem přejeme hodně radosti a úspěchů na Rakouském gymnáziu v Praze a těšíme se na společně strávený čas v příštích letech!

2018Oesterreicherball

Taneční kurz jako příprava na Rakouský ples

17.9.2018 | Denisa Vítková

Pomalu se blíží plesová sezóna a s ní i již tradiční Rakouský ples na Žofíně, který navazuje na věhlasnou tradici vídeňských plesů, do Prahy každoročně přináší kousek vídeňské plesové atmosféry a je považován za vrchol pražské plesové sezóny. Ten příští se bude konat 18. ledna 2019 a, stejně jako každý rok, i tentokrát jej budou moci zahájit studentky a studenti z Rakouského gymnázia. Spolek Rakušanů pro ně při této příležitosti na své náklady opět organizuje několikaměsíční přípravný taneční kurz, který bude probíhat vždy v úterý vpodvečer a na který srdečně zveme každého, kdo by se slavnostního zahájení plesu chtěl zúčastnit. Přihlášku mohou zájemci podávat do pátku 21. září 2018 na studijním oddělení naší školy. Více informací naleznete na Austrian Ball.

2018deutschkurs

Kurz němčiny pro dospělé

17.9.2018 | Lisa Mooslechner

I v letošním školním roce nabízí Rakouské gymnázium v Praze (OEGP) kurzy německého jazyka pro dospělé. V prvním pololetí bude kurz, který je určený mírně pokročilým (úroveň A2/B1), probíhat v těchto termínech: 18.10., 25.10., 8.11., 15.11., 22.11., 13.12., 20.12. Kurz se bude konat ve čtvrtek od 17:30 do 19:00 hodin (vždy dvě vyučovací jednotky). Zájemci o kurz by měli ovládat základní slova a měli by být schopni sestavit jednoduché věty. V případě zájmu se prosím hlaste do 15.10.2018 na denisa.vitkova@oegp.cz. Těšíme se na Vás!

Logo Rakouského gymnázia v Praze

Zahradní slavnost na OEGP ve středu 5.9.2018

4.9.2018 | Denisa Vítková

Jak jsme již avízovali, ve středu 5. září 2018 se od 17 do 19 hodin bude v budově a zahradě Rakouského gymnázia v Praze konat zahradní slavnost. Srdečně na ni zveme všechny studentky a studenty a jejich rodiče a přátele školy a těšíme se na shledanou!

2018 Erasmus+

Setkání mládeže v Rakousku podporované EU (Erasmus+)

4.9.2018 | Nicol Neumaierová

Jako každý rok i letos proběhlo mezinárodní setkání mládeže v Rakousku. A samozřejmě Česká republika a naši studenti u toho nemohli chybět. Od 9. do 18. srpna se setkali 14 - 18 letí mladí studenti znalí němčiny z Čech, Polska, Rakouska, Srbska a Ukrajiny v Grafenbachu, v jedné z nejslunnějších obcí Rakouska. Překrásné prostředí malebné horské vesničky, v prázdninové oblasti Jižní Korutany, poutavý program a mnoho nových mladých tváří opět pomohlo vytvořit neopakovatelnou atmosféru tohoto letního tábora. Mottem letošního setkání bylo „WALL-E posílá své pozdravy“ (podle animovaného filmu VALL-I s milým robůtkem čistícím zemi). Naši studenti tak se svými (teď již novými) kamarády hledali řešení problému odpadků a celého chování dnešních spotřebitelů a jak můžeme my, naše společnost a Evropská unie pomoci tento problém řešit. Ale nebojte, cílem bylo hlavně užít si zábavu, sport, přírodu, navázat přátelství s mladými lidmi různých národností, zlepšit jazykové znalosti němčiny a v neposlední řadě třeba u koupání. Mimochodem, víte, co znamená jméno postavičky WALL-E v originálu? Je to: „Waste Allocation Load Lifter - Earth-Class“. A v českém překladu je VALL-I: „Vysypávací Automaticky Lifrovací Likvidační – Inteligent“.

Logo Rakouského gymnázia v Praze

Začátek školního roku 2018/19

29.8.2018 | Denisa Vítková

Začátek nového školního roku je za dveřmi a my se na Vás těšíme v pondělí 3. září 2018 v 9:30 hodin. V následujících dnech prvního školního týdne, tedy od 4. do 7. září, bude výuka probíhat od 8:30 do 12:00 hodin (1. – 4. vyučovací hodina). Přejeme Vám hezký zbytek prázdnin a šťastné vykročení do školního roku 2018/ 2019!

Logo Rakouského gymnázia v Praze

Zahradní slavnost a "Get Together" - Save the Date

1.8.2018 | Denisa Vítková

Prázdniny jsou teprve v polovině, ale my už myslíme na nový školní rok a všechny studenty, rodiče a přátele školy si dovolujeme pozvat na zahradní slavnost, která se uskuteční ve středu 5. září 2018 v budově a zahradě OEGP od 17 do 19 hodin. Těšit se můžete na hudební a sportovní program, grilování a další dobroty a především příjemné neformální setkání s přáteli a kolegy na začátku dalšího školního roku. Naše nové studenty a jejich rodiče přivítáme o něco dříve, již v 16 hodin, během seznamovací akce "Get Together". Všem přejeme krásnou druhou část prázdnin a v září se těšíme na shledanou! :-)

Geologie pro začátečníky

Geologie pro začátečníky

16.7.2018 | Roland Schwarz

V úterý 26. června se studentky a studenti druhého ročníku vypravili do Prokopského údolí, kde hledali a zkoumali zajímavé geologické útvary a zkameněliny a určovali geologické stáří hornin. Podařilo se jim při tom objevit i jeden krásný exemplář do školní sbírky nerostů. Procházka vedla vrstvami hornin z období prvohor, které před přibližně 450 miliony let bývaly mořským dnem. Studenti a studentky našli i spoustu zajímavých zkamenělin z podmořského světa – mušle, ostnokožce a otisky trilobitů.© Copyright Rakouské gymnázium v Praze 2010–2019  |  Powered by AstraGraphics.eu