Matematická olympiáda v Solnohradsku

Od 30. března do 1. dubna 2022 se v Obertraunu, obklopeném ohromujícími horami a jezery, konala 53. regionální soutěž pro pokročilé v Matematické olympiádě Rakouska. Poprvé od roku 2019 se klání mohlo uskutečnit opět prezenční formou. A vůbec poprvé se jej přímo na místě účastnili také studenti Rakouského gymnázia v Praze.  Filip, Jakub, Kilian, Martin a Šimon důsledně trénovali v přípravném kurzu, během jehož soutěže v Praze dosáhli nejlepších výsledků, a kvalifikovali se tak na cestu do Rakouska.

Na regionální kolo v Obertraunu kromě nás přijelo více než 70 studentek a studentů ze škol ve Vorarlbersku, v Tyrolsku, Salcbursku, Horním Rakousku a Pasově. Někteří z nich se předtím již dokonce účastnili mezinárodní olympiády. Náš tým dosáhl úctyhodného výsledku, Martinovi a Kilianovi uniklo úplně těsně, o jeden resp. dva body, ocenění.

Po matematických výzvách ve čtvrtek dopoledne nastal čas také na společné aktivity. Naši studenti odpoledne využili například k volejbalovému zápasu s kolegy a kolegyněmi z Lince. Účast na olympiádě a v přípravném kurzu trénuje logické myšlení a argumentaci a bude se určitě hodit i do životopisu. To už je dostatek důvodů pro účast opět, nebo i poprvé, v příštím školním roce!