Šachový turnaj – přebor Prahy
školních družstev

Ve čtvrtek 12. května se družstvo našeho gymnázia ve složení Hrbek Štěpán, Hrabě Vojtěch, Ojrzyinski Marceli, Bílek Alexandr a Mucek Adam účastnilo šachového turnaje – přeboru Prahy školních družstev.

Turnaj se konal v hotelu Populos a v kategorii středních škol se ho účastnilo celkem 18 týmů, náš tým OEGP obsadil šesté místo. V rámci soutěže na jednotlivých šachovnicích pak Štěpán Hrbek obsadil na první šachovnici místo třetí.

V hotelu Populos jsou ubytováni ukrajinští uprchlíci – matky s dětmi všeho věku, a tak na otevřeném prostoru mezi dvěma budovami hotelu s obrovským kaštanem, venkovními stolky a lavičkami se to jen hemžilo mladými hráčkami a hráči královské hry šachu a dětmi uprchlíků.

Našim studentům patří dík za dobrou reprezentaci naší školy i za čas věnovaný turnaji, na kterém byli od osmé hodiny ranní až do tři čtvrtě na šest odpoledne.