OEGP v divadle!

Ve středu 17. dubna se v naší škole konaly přijímací zkoušky do prvních ročníků. Abychom uvolnili potřebné kapacity naší školy, vyrazili jsme s našimi studenty do divadla!

Využili jsme nabídku dopoledních představení menších divadelních scén. První až třetí ročníky vyrazily do Divadla Na zábradlí na představení Europeana, jež je dramatizací postmoderní prózy současného českého autora Patrika Ouředníka a přináší netradiční, avšak zajímavý pohled na evropské dějiny uplynulého 20. století.

Studenti čtvrtých a pátých ročníků zas zhlédli představení Spalovač mrtvol Divadle D21, dramatizaci slavné novely Ladislava Fukse, která je mimo jiné také zastoupena ve školním seznamu maturitní četby. Po představení pak následovala debata s herci a tvůrci inscenace, v níž dostali studenti prostor ptát se jak na otázky související s tématem díla, tak s realizací samotné hry.